Pastel Renklerle Dekorasyon

13.06.2018

Pastel renklerle dekorasyon ipuçlarına açıklamaya başlamadan önce pastel renklerin tam olarak ne olduğunu açıklamakla başlayalım. Pastel renkler canlı renklerin beyaz ile yumuşatılmış daha soluk halleridir. Günümüzde dekorasyonda en çok tercih edilen renkler arasında pastel renkler yer alır. Son dönemde pastel renklerin bu kadar popüler olmasının altındaki neden ise modern ve sadeliği bir arada bulundurabilmesidir.

Günümüzde evini, ofisini dekore etmek isteyen insanların öncelikli tercihleri pastel renklerden yanadır. Çünkü pastel renkler hem gözü yormaz hem de pek çok eşyayla uyumlu olacak şekilde dekore edilebilir. Bu özelliği ile pastel renkler ev içerisinde pek çok farklı odanın dekorasyonunda kullanılabilir.

Pastel renkler huzurlu ve dingin bir ortam yaratılmasına yardımcı olur. Daha uyumlu ve sakin bir ortamın insan psikolojisine etkisi de göz ardı edilmemelidir. Dilerseniz dekorasyonda renklerin etkisi ile ilgili yazımızı okuyabilir, bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz. Pastel renkler daha yumuşak geçişli olduğundan farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda pastel renkleri beyaz rengi hareketlendirmek için de kullanabilirsiniz. Dekorasyonda beyaz renk kullanımı ile ilgili yazımızı okuyabilir bu konuda fikir alabilirsiniz. Oturma odası ve salonlarda beyaz ve ya gri renklerle pastel renkleri bir arada kullanarak daha huzurlu bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Çocuk odası dekorasyonunda da tıpkı diğer odalarda olduğu gibi en çok tercih edilen renkler pastel renklerdir. Pastel pembe, mavi ve yeşil gibi renklerle çocuğunuzun odasını renkli ve neşeli bir hale getirebilirsiniz.

Pastel renkler hem kullanım alanlarının genişliği hem de şıklığı sebebi ile en plana çıkan renklerdir. Yazımızda dekorasyonda pastel renk kullanımı ile alakalı bazı ipuçları paylaştık. Siz de bizlerle kendi dekorasyon fikirlerinizi paylaşabilir, showroomlarımıza uğrayıp renk kartelalarımızdan pastel renk seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.