Yeni Evlenecekler İçin Dekorasyon Önerileri

27.06.2018

Evlilik kararının verilmesiyle başlayan keyifli ama bir o kadar da zor bir süreç ev dekorasyonudur. Çift olarak karar verilecek ilk eşyalar olduğundan dolayı bu durum biraz zorlayıcı olabilir. Ancak basit ipuçları ile bu dönemi daha kolay atlatmanız mümkün.

Öncelikle eşyaların iki kişi tarafından kullanılacağının bilincinde olmak oldukça önemlidir. Evli çiftlerin her birinin zevkine uygun şekilde dekore ederek yaşaması keyifli bir hale getirmek başlıca konudur. Yaşam tarzınıza uygun tercihler yapmak da bir o kadar önemli diğer bir konudur. Kendi hayat standartlarınıza ve zevklerinize uygun olarak eşya tercihleri yaparak bu dönemi daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

Eşya seçimi yaparken mağazalarda en çok tercih edilen ürünlerden ziyade kendi zevklerinizi ve rahatlığınızı göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız. Eğer oturacağınız ev belli ise öncelikle ölçü almalı ardından mobilya tercihi yapmalısınız. Eşyaları kullanacağınız evin boyutlarına göre tercih ederek eşya kalabalığının ve oluşabilecek diğer olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz. Evlilikten sonra oturacağınız ev belli değilse de eşya kalabalığından kaçınmalısınız. Az eşya ile birçok fonksiyonu bir araya getirebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirleyerek gereksiz eşya alımından kaçınabilirsiniz. Belirlediğiniz ihtiyaçlarınızı bütçeniz dahilinde seçerek eşya alışverişinizi sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Mobilya seçiminde tercih edeceğiniz mobilyalar ekstra büyük ya da ekstra küçük boyutlarda olmamalıdır. Tercih edeceğiniz mobilyalar bulundukları ortamı daha geniş, ferah ya da daha küçük, kasvetli gösterebilir. Bu nedenle mobilya tercihi yaparken tüm bu durumları da göz önünde bulundurarak dikkatli bir tercih yapmalısınız.

Eşya seçiminde boyutlar kadar önemli diğer bir konu ise renk tercihleridir. Renk tercihini yaparken zevkiniz kadar eşyaların bulunacağı ortamın fiziksel özelliklerini de dikkate alarak tercih yapmalısınız. Zıtlıkları, açık-koyu renk uyumunu da göz önünde bulundurarak eviniz için en uygun renk tercihini yapabilirsiniz.

Yeni evlenecekler için dikkat edilmesi gereken belki de en önemli detay verilecek kararların daima çift tarafından beraber yapılmasıdır. Dekorasyon konusunda her zaman sürprizlere açık olunmalı ve çözüm odaklı düşünülerek nihai kararlar alınmalıdır.